Rozpuk. Tento měsíc můžeme využít energii, která proudí a tryská z našeho nitra. Pokud pociťujeme jarní únavu, je to pro nás znamení, že jsme v zimním období podcenili čas odpočinku. V tomto období se vše úročí dvojnásobně, proto bychom měli být aktivní nejvíce z celého roku a využít tento potenciál ve svůj prospěch. Pomůže nám k tomu cvičení dynamické meditace a dynamické dýchání OM Healing.

QUA MĚSÍCE: 5
ORGÁN: SRDCE
Párový orgán: tenké střevo
Denní doba (nejvyšší činnost orgánu): 11–13 hodina
Podporující barva: oranžově-červená

Srdce je orgánem radosti, proto bychom se měli v tomto období radovat a veselit se. Srdce je považováno za centrum všeho dění, emocí a citů, jelikož v něm sídlí oheň života a duch Šén. Dále je význačné v tom, že dává impulz a tempo našemu životu. To jak pracuje srdce, záleží na našich myšlenkách, protože jedině v mysli dokážeme ovlivnit rychlost tepu srdce.

Může nám k tomu pomoci dech, protože pokud dýcháme zhluboka a pomalu, tak i tep je pomalý, ale velmi výživný, jelikož velmi dobře hlubokým dechem rozproudí velké množství krve v našem těle. Tím naše tělo velmi dobře okysličí a není důvod, aby naše tělo onemocnělo, pak už jen záleží, v jakém stavu se nacházejí naše cévy. Pokud je naše mysl roztěkaná a ještě k tomu dýcháme krátkým a povrchním dýcháním, tak srdce nemá dostatek síly vyživit celý náš organismus, tato slabost se může projevit jako píchání na hrudi nebo pocit bolesti u srdce.

Jak můžeme podpořit srdce?

Správně a hluboce dýchejme, uvolněme se, doplňme koenzym Q10, doplňme svůj jídelníček o plody moře a ryby. Doporučujeme Vám doplnit Omega 3, vhodný je také Shark oil, což je zdrojem omega-3 nenasycených mastných kyselin ve formě tuku ze žraločích jater, obojí seženeme v Coral clubu*. V malém množství je také dobré doplnit draslík, čili pentokan, který opět naleznete v Coral clubu*.

DOPORUČENÍ

Prožívejte radost z maličkostí, protože maličkost není moc, ale maličkost je hodně. A hlavně se uvolněte. K uvolnění a harmonizaci Vám může pomoci cvičební sestava Jívový pás. Vhodná jsou i jógová dechová cvičení Nádi shodhana, Kapálabháti nebo Wim Hofova metoda.

*Coral Club – pokud byste si chtěli některý z výše uvedených produktů objednat, je možné se zdarma zaregistrovat do Coral Clubu přes tento odkaz a získáte na všechny své objednávky 20% slevu

 

 

0
Would love your thoughts, please comment.x