Měsíc stability. Nacházíme se v půlce kalendářního roku a je dobré si udělat průběžnou sumarizaci, zda kráčíte svojí cestou tak, jak jste si zvolili na počátku roku. Pokud ne, je potřeba učinit změnu. Tento měsíc vyzývá k praktickému provedení všeho, co je třeba vykonat a přenést do jakékoliv praktické formy. Proto realizujme vše, co nás už několikrát oslovilo nebo napadlo.

QUA MĚSÍCE: 4
ORGÁN: TENKÉ STŘEVO
Párový orgán: srdce
Denní doba (nejvyšší činnost orgánu): 13–15 hodina
Podporující barva: červená

Tenké střevo je dlouhá, tenká trubice o délce asi 7 metrů. Tenké střevo je vstupní bránou pro výživné látky pro organismus a tak nedostatek vstřebaného hořčíku se může projevit křečí v lýtkách. Dále má tenké střevo funkci trávící – tráví jak emoce, tak potravu a jmenuje se „mozek břicha“. Také nám propůjčuje schopnost docházet k jasným rozhodnutím a tvořit si úsudek. Pokud
se budeme zaobírat maličkostmi, tak můžeme pocítit bolesti na vnější straně ruky sahající až po ramena a krk, nebo bolesti v podbřišku. Lidé, kteří mají problém s tenisovým loktem, se zaobírají záležitostmi, které pro jejich život nejsou vůbec klíčové, nebo vše řeší moc do zbytečných podrobností a zdržují tím sebe i ostatní od důležitých činností.

Jak můžeme podpořit tenké střevo

Dýchejme do břicha, pohybujme se na čerstvém vzduchu a pijme NEPERLIVÉ vody. Neřešme zbytečnosti a malichernosti. Pojídejme v toto období uvařenou bílou rýži, chřest a celá zrna (se slupkou), jelikož celá zrna obsahují hořčiny (rýže, oves, přenice aj.). Jezme pestrou, ale nezatěžující stravu a nevečeřme pozdě večer.

Doporučení

Udělejte si malý souhrn toho, zda se Vám daří, na čem pracujete, dýchejte do břicha a neřešte malichernosti. Mějte se rádi takoví, jací jste.

 

 

0
Would love your thoughts, please comment.x