Mít pod kontrolou poznámky se v dnešní přetechnizované a hlavně elektronické době stalo celkem dogma. Problém tkví v tom, že žijeme v době informací. Dávno už to není o naší paměti, ale úspěšní lidé jsou ti, kteří umí ty správné informace ve správný čas získat, chcete-li najít.

Je to ale tak jednoduché, jak to vypadá? Vždyť informace se na nás chrlí ze všech stran a není vůbec lehké je vstřebat a vybrat si z nich to důležité, natož si ty důležité zaznamenávat či někde archivovat.

Záleží ovšem na tom, o jaké informace jde. Pokud jde např. o informace ze školení, přednášky, školy, není asi k zahození starý dobrý sešit. Variantou může být si věci rovnou. zaznamenávat do počítače, což čím dál více lidí upřednostňuje. Příliš nefunguje zaznamenávání na listy papírů a jejich přepisování následně do počítače. K tomuto kroku již většinou nedojde a hned se stáváme otrokem papírů, které těžko můžeme ve správný čas dohledat.

Pro psaní obsáhlejších poznámek mě osobně funguje program Onenote – je součástí kancelářské aplikace MS office (její obsáhlejší vezre). Výhodou je, že si zde můžete dělat různé složky a podsložky, kam řadíte jednotlivé stránky, napárovat na text internetové odkazy, odkazy na uložené soubory v počítači či obrázky, abyste měli vše pohromadě. Je to velmi efektivní, jednoduchý a ucelený nástroj v českém jazyce.

Pro krátkodobější poznámky typu, je třeba vyřešit, nebo nesmím zapomenout na to a to, je zajímavým nástrojem Evernote. To jest aplikace, která se dá nainstalovat jak do počítače, tak na telefon – což je obrovská výhoda, protože když si potřebujeme něco nutně zaznamenat, většinou máme telefon po ruce a není nic jednoduššího, než si tam zadat daný úkol či poznámku a kdykoliv si otevřeme počítač, máme tam to samé, protože všechny záznamy se ukládají jak do mobilní aplikace, tak to samé se objevuje i v počítači, takže máte vše po ruce.

Tyto nástroje jsou zajímavé pro čistější hlavu. Je prokázané, že úkoly, poznámky, které si zapíšeme již tolik nezaměstnávají naší mysl. Jednoduše pro to, že na to nemusíme myslet, protože podvědomě víme, že to někde je zaznamenané.

0
Would love your thoughts, please comment.x